Konferencja PSB w Kołobrzegu

W dniach 22-24 listopada 2012r, w Hotelu Pro-Vita w Kołobrzegu, odbyła się coroczna Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Biegów.

Wśród zgromadzonych blisko stu gości i uczestników konferencji obecni byli dyrektorzy największych imprez biegowych w kraju: Maratonu Poznańskiego, Warszawskiego, Krakowskiego, Wrocławskiego i wielu innych.

Jak zwykle oficjalnemu programowi konferencji składającemu się z prezentacji różnych firm świadczących usługi na rzecz organizatorów (pomiar czasu, medale, pamiątkowe koszulki, obsługa kontaktów z mediami) towarzyszyły także intensywne rozmowy zakuluarowe z poszczególnymi organizatorami.
W ciągu trzech dni obrad dyskutowana jest problematyka biegowa. Począwszy od omawiania takich kwestii jak uwarunkowania prawne startu zawodnika czy losowania nagród. W trakcie prezentacji na temat zagadnień pomiaru czasu szeroko dyskutowano zależności pomiędzy szerokością startu, mety i trasy a przepustowością biegu co okazuje się być kluczowym czynnikiem stale wzrastającej frekwencji na biegach.

W godzinach przedpołudniowych bogata reprezentacja uczestników konferencji w ilości 37 osób wzięła udział w biegu na dystansie 3.5km, który przy wspaniałej, słonecznej jesiennej pogodzie i w asyście wybrzeża morskiego dostarczył wszystkim wiele radości.

   Wyniki biegu na 3,5km >> 

  Galeria zdjęć z konferencji oraz biegu, który się odbył >>  

Wyniki biegu podajemy na naszej stronie. Jeżeli ktoś chciał rozwikłać swoje wątpliwości organizacyjne lub poszerzyć swoją wiedzę w tematyce biegów ulicznych to konferencja okazała się bardzo udana. Obecni przedstawiciele wielu największych i najlepszych biegów w Polsce chętnie odpowiadali na nawet najbardziej skomplikowane pytania i udzielali porad na podstawie swojego bogatego doświadczenia. Doskonała baza hotelowa Kołobrzegu i doskonała atmosfera dały się odczuć podczas konferencji sprzyjają rozwojowi biegania w regionie - to tu organizowany jest corocznie jeden z pierwszych biegów wiosennych – Międzynarodowy Bieg Zaślubin.

 

  

W dniach 21-23 listopada 2008r, w Hotelu Perła Południa w Rytrze, odbyła się doroczna Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Biegów.
Konferencja rytro 2008
Wśród zgromadzonych blisko stu gości i uczestników konferencji obecni byli dyrektorzy największych imprez biegowych w kraju: Maratonu Poznańskiego, Warszawskiego, Krakowskiego, Wrocławskiego itd.

Jak zwykle oficjalnemu programowi konferencji składającemu się z prezentacji różnych firm świadczących usługi na rzecz organizatorów (pomiar czasu, medale, pamiątkowe koszulki, obsługa kontaktów z mediami) towarzyszyły także intensywne rozmowy zakuluarowe z poszczególnymi organizatorami.

W sobotę odbyła się także część sportowa - duathlon organizowany przez gospodarza konferencji, a jednocześnie Dyrektora Visegrad Maratonu - Pana Marka Tokarczyka. Miło nam poinformować, że zawody te rozgrywane w międzynarodowej obsadzie (w konferencji uczestniczyli także goście - organizatorzy biegów - ze Słowacji i Ukrainy) zwyciężył przedstawiciel MaratonyPolskie.PL - szef MaratonyPolskie.PL TEAM - Piotr Bętkowski. Więcej takich szefów!


  Zobacz galerie zdjęć z konferencji (w nowym oknie)
 

Certyfikat - Wyróżnienie 2008
otrzymał również BIEG ZAŚLUBIN - KOŁOBRZEGPunktem kulminacyjnym konferencji było uroczyste wręczenie certyfikatów 2008 oraz FILIPIDES 2008 przyznawanych przez nasz portal. Na niedzielną Galę sala konferencyjna zapełniła się w 100 procentach. Serdecznie dziękujemy za przyjazd przedstawicielom wszystkich odznaczonych biegów i osobisty odbiór certyfikatów oraz statuetek! Dziękujemy także tegorocznym Partnerom certyfikatów - firmom Wikoss Sport (trofea sportowe) oraz ChampionChip (elektroniczny pomiar czasu).

Pragniemy także podziękować Prezesowi PSB - Panu Henrykowi Paskalowi - za tradycyjne umożliwienie zorganizowania Gali podczas tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok !!! 


1Spotkanie prezydenta kołobrzegu z organizatorami biegu zaślubin kwietnia 2008r. o godz. 14.00 odbyło się w gabinecie Prezydenta Miasta Janusza Gromka spotkanie z organizatorami XXII Międzynarodowego Biegu Zaślubin, który odbył się w naszym mieście 15 marca br. Prezydent złożył podziękowania za zaangażowanie w organizację tej imprezy oraz wręczył dyplomy następującym osobom: Małgorzata Wilczyńska, Ryszard Kaliciński, Henryk Mikołajczyk, Marcin Połoński, Edward Wrzyszyński.


 


Liga Festiwalu Biegów


 W sezonie 2014-2015  Festiwal Biegów obejmuje ponad 50 biegów rozgrywanych w całej Polsce. Biegacze biorący udział w biegach z kalendarza Ligi Festiwalu Biegów zbierają punkty w trzech klasyfikacjach:

Klasyfikacja Najlepszy Maratończyk: do klasyfikacji liczą się wyłącznie punkty zdobyte w biegach maratońskich i półmaratońskich Ligi FB. Obowiązkowy bieg 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy: Koral Maraton lub Półmaraton.

Klasyfikacja Najlepszy Góral:do klasyfikacji liczą się wyłącznie punkty zdobyte w  biegach górskich Ligi FB. Obowiązkowy bieg 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy: Bieg na Jaworzynie lub Bieg 7 Dolin i biegi górskie na dystansie 36 i 66 km.

Klasyfikacja Najlepszy biegacz 5-10-15: do klasyfikacji liczą się wyłącznie punkty zdobyte w biegach na dystansach 5,10 lub 15 kilometrów w ramach Ligi FB. Obowiązkowy bieg 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy: Bieg na dystansie 15km lub Bieg Nocny na dystansie 5km lub Życiowa Dziesiątka.

Punkty zdobywamy również w XXIX Międzynarodowym Biegu Zaślubin- 15km


Zawodnicy zdobywają punkty za zajęte miejsca w biegach Ligi FB, które ukończyli według wzoru:

  • 1 miejsce: 1 punkt
  • 2 miejsce: 2 punkty
  • 3 miejsce: 3 punkty itd.

Zwycięzcą klasyfikacji zostaje ten, kto zgromadzi łącznie najmniej punktów. Liczą się trzy najlepsze wyniki w biegach zaliczanych do określonej kategorii. Warunkiem sklasyfikowania jest dodatkowo udział w biegu obowiązkowym dla danej klasyfikacji w ramach 6. PZU Festiwalu Biegowego 2015.

W przypadku równej liczby punktów decyduje suma współczynników w biegach liczonych do klasyfikacji (współczynnik = miejsce w kategorii open w biegu/liczba startujących). Zwycięzcą zostaje zawodnik z niższą sumą współczynników.

Na zwycięzców poszczególnych klasyfikacji w kategorii kobiet i mężczyzn czekają bardzo atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Zwycięzcy klasyfikacji zostaną wyłonieni podczas biegów finałowych w Krynicy-Zdrój w dniach od 11 do 13 września 2015 roku. 


Więcej informacji o zasadach Ligi Festiwalu Biegów w Regulaminie.